Možno

Autor: Ján Ragán | 9.4.2014 o 22:10 | (upravené 11.4.2014 o 23:23) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Spomenul som si na jeden taký prípad, kedy som k danej sutácii prispel svojimi myšlienkami. Samozrejme, že sa to netešilo pozitívnemu ohlasu.

Raz kvôli rekonštrukčným prácam na transformátore, bola bez elektriny časť obytnej zóny. Mnohí ľudia sa sťažovali, že už 4 hodiny nemáme elektrinu a pod. No našiel sa aj taký, ktorý to bral s úsmevom, a vyjadril sa k tomu nasledovne: ,, ...nevadí, aspoň teraz máme možnosť rozprávať sa osobne, alebo užívať si slnko a prírodu". No a mohla sa začať ostrá kritika typu: ,,... ty vieš užívať prírodu iba vtedy ak je vypnutá elektrina?" Istá osoba ešte dodala jednu poznámku: ,, ... no ak naozaj je pre Vás elektrina taká zbytočná, tak sa vráťte do doby kamennej, a budete mať príležitosť sa osobne rozprávať s ľuďmi a užívať si prírodu".

No tu som sa nad tým zamyslel. Možno, že keby sme mali možnosť vrátiť sa do tej doby kamennej naučili by sme sa rešpektovať jeden druhého, neosočovali by sme sa navzájom. Možno, že by sme nevymýšľali, alebo hľadali za každú cenu spôsob ako toho druhého pokutovať alebo diskreditovať. Možno, že by sme sa naučili spolupracovať a našli potenciál v tom, že v jednote je sila. No a taktiež možno, že by sme našli cestu k sebe. No a posledné možno. Možno, že by sme dokázali vytvoriť krajinu, kde si ľudia navzájom neškodia sebe.

To všetko, ale nie je podmienené tým, aby sme sa vrátili do doby kamennej. To nie. Som človek, ktorý ešte trošku verí, a verím, že napr. od tohto leta nastanú určité zmeny, ktoré budú dobrou predlohou pre pozitívnejšie časy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.


Už ste čítali?