Náboženstvo

Autor: Ján Ragán | 12.4.2014 o 11:50 | (upravené 12.4.2014 o 23:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  94x

Táto téma môže byť citlivá, a taktiež môže vyvolávať veľmi rôzne ohlasy. Každopádne, podľa mňa túto tému treba brať s dostatočnou rezervou. Prečo sa k tomu teraz vyjadrujem...

Mám na to rôzne dôvody. Jednak každý deň vidím ľudí, ktorý sú rôznej povahy a aj rôzneho vierovyznania. Ako tak pozorujem ľudí, ktorý túto tému berú až veľmi vážne t.z. sú, alebo si myslia, že sú pobožný a silne veriaci sa niekedy správajú neadekvátne k tejto skutočnosti. Nie som odborník na náboženstvo a priznávam sa, že ani kostoly nenavštevujem, ale pod osobou, ktorá je silne nábožensky založená  predstavujem takú osobu, ktorá určite nenadáva a nie je falošná. No môžem potvrdiť, že opak je pravdou.

Priznám sa tiež aj k tomu, že dostal som svoje od tých tzv. veriacich kvôli môjmu názoru na túto tému. No nikoho neodsudzujem. Každý si chráni svoje. Niektorý ľudia nechápu a nerozumejú tomu, že prečo som toho názoru, že náboženstvo treba brať s rezervou. V podstate všetko treba brať s určitou rezervou a netreba sa do ničoho tak bezhlavo hrnúť. Jednoducho treba si stanoviť všade určité hranice. Zoberme si príklad. Ak sme sa napr. rozhodli, že zmeníme životný štýl, a od teraz sa budeme stravovať zdravo, postaráme sa o pravidelný prísun vitamínov, tak určite to nebude správne ak nebudeme jesť iba zeleninu a iba tie tzv. zdravé veci a budeme do seba hádzať všetky tie vitamíny. Aj nadmerné množstvo tých vitamínov a doplnkov výživy nám môžu uškodiť. Tak isto je to s náboženstvom. Ak sa nám to dostane hlboko do hlavy, tak môžeme mať väčšie problémy. Verte my poznám zopár ľudí, ktorý radšej uprednostňujú dajakého farára pred svojim vlastným rodinným príslušníkom. Radšej svojej rodine nenavarí a nevyperie akoby sa nezúčastnila každodennej omše a nepodporila cirkev dačím. Poznám takých. To je jedna vec. Ale čo s takými, ktorý napriek svojej pobožnosti sú až nadpriemerne falošný. Oni na to majú svoje riešenie. To riešenie sa volá spoveď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?