Eurovoľby

Autor: Ján Ragán | 28.3.2014 o 16:38 | (upravené 28.3.2014 o 17:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  87x

Ešte sme nevytriezveli z voľby hlavy nášhu štátu a už sa blížia ďalšie voľby. Ohľadom hlavy nášho štátu len toľko, že zajtra bude pre dvoch kandidátov deň D.

Tento rok samozrejme je a bude v znamení volieb a dôležitých rozhodnutí. Jednu ešte ani nemáme za sebou a už je tu čoskoro tá ďalšia. Aj keď si hovoríme, že mám je ešte ďaleko knadidáti už sú pripravení a je ich dosť. S kandidátmi pribudla aj nová politická strana a to strana TIP. Z tejto strany máme známych až 13 kandidátov. No možno, že nie je to najšťastnejšie číslo, ale kto vie. Kandidatúra je kandidatúra a názor je názor. Predpokladám, že každý má svoj názor na rôzne veci ako aj ja. Ako tak som prebehol očami cez zoznam tých kandidátov, niečo mi tak utkvelo v pamäti a je to predo mnou stále. Nebudem tu uvádzať žiadne mená a konkrétnosti. Medzi týmito kanditátmi je jedno spoločné a to, že sú vekovo pomerne mladý. Túto skutočnosť by som považoval aj za pozitívum a to z dôvodu, že podľa mňa je na čase vymeniť už s prepáčením tento komunistický režim, ktorý stále vládne. No pozitívum do určitej hranice. Všetko má svoje pre a proti. Podľa mňa tá negatívna okolnosť sa prejavuje taktiež v prílišnom mladom veku niektorej/ých kandidátiek/ov. Mám na mysli napr. danú osobu, ktorá vekovo sa pohybuje naozaj podo mnou. Podotýkam, že mám 27. Takže študentka pod touto vekovou kategóriou, ktorá možno, že v živote neokúsila pracovný trh a možno ešte nikdy nebola v situácii kde musela brať väčšiu zodpovednosť za určité veci nie je najvhodnejšou osobou do EP. Takou situáciou môže byť samotný pracovný pomer kde v zmysle pracovnej náplne musí vykonať nejakú činnosť, za ktorú sa zodpovedá a ktorú ak nebude vykonávať s primeranou odbornosťou a zdravým rozumom môže dôjsť k veľkým škodám. Teraz tým nemyslím, že daná osoba nedisponuje dávkou zodpovednosti a aspoň trochou pracovnej skúsenosti, ale do takého veku človek ťažko nadobudne hociaké skúsenosti. Čo som chcel tým naznačiť. Nič viac iba toľko, že kandidovať do EUROVOLIEB nie je najlepším krokom k dokazovaniu niečoho. Na ďalšej strane taký počet kandidátov tiež nie je tým najlepším rozhodnutím. Keď už sa určitá skupina ľudí rozhodne, že založí polkitickú stranu a následne má záujem byť súčasťou EP moje odporúčanie je: Radšej si dať hlavy dokopy zamyslieť sa nad touto skutočnosťou naozaj vážne a následne podporiť jedného, ktorý alebo ktorá má alebo dosiahol/a v živote väčší úspech a podobné vlastnosti a tak vytvoriť spoločnými silami jedného silného kandidáta. V takom prípade šanca na úspech je väčšia. A konec koncom ľudia si neradi vyberajú zo stovák kandidátov a môžeme rátať tentoraz s o niečo nižšou účasťou ako to bolo v prípade prezidentských volieb čo tiež bola celkom malá. A ešte jedna poznámka. Podľa môjho názoru úspešný adept na tento post alebo všeobecne  má skôr ten, kto v živote dajaký úspech dosiahol ale aj niekedy spadol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?